Strona głównaPORADYArbiton - marka, której warto zaufać

Arbiton – marka, której warto zaufać

Arbiton — marka, której warto zaufać

Arbiton to europejska marka należąca do koncernu Decora SA. Od 20 lat aktywnie działa w zakresie badań i rozwoju, tworzy nowoczesne technologie, tak by móc je później zastosować w praktyce. Arbiton cechuje się innowacyjnością, obierając za swój cel przekazywanie klientom eksperckiej wiedzy. Podłogi i akcesoria podłogowe marki Arbiton to produkty najwyższej jakości, o długoletniej gwarancji. W poniższym artykule przedstawiamy krótki przegląd topowych artykułów marki Arbiton.

Produkty marki Arbiton

Pod nazwą marki Arbiton dostępne są panele winylowe. Ich podstawowy podział warunkuje sposób montażu: na klik lub klejone. Arbiton to także podkłady pod panele, a wśród nich: podkłady pod panele laminowane, podkłady pod panele winylowe oraz podkłady pod podłogę drewnianą. Marka oferuje także listwy przypodłogowe Arbiton w kolorze drewna lub białym. Co więcej, Arbiton pomoże Ci w połączeniu materiałów podłogowych, posiadając w swojej ofercie całą gamę listew progowych inaczej zwanych profilami podłogowymi. Każdy z tych elementów to niezmiernie ważna część dobrego projektu wnętrza wpływająca na końcowy efekt wizualny i funkcjonalny wnętrza.

Panele winylowe

Wśród paneli winylowych rozróżniane są panele winylowe na klik i panele winylowe klejone.

Panele winylowe na klik

Panele winylowe na klik, inaczej panele montowane w systemie pływającym dają możliwość montażu elegancko wyglądających paneli bez konieczności stałego przytwierdzania ich do podłoża. Jest to możliwe dzięki wyprofilowanym w rdzeniu panela zamkom mechanicznie łączącym sąsiadujące ze sobą panele. To od ich jakości w dużej mierze zależy trwałość całej podłogi. Kiepskiej jakości zamki mogą powodować duże straty już na etapie montażu.

Panele winylowe klejone

Panele klejone z założenia montowane są na stałe do posadzki. Cechuje je cichość użytkowania, bardzo dobra trwałość i niezwykła elastyczność. Ich montaż jednak jest nie lada sztuką i z pewnością nie robotą dla laika. Podłoże, na którym mają zostać zamontowane panele, musi być idealnie równe, dlatego wymaga specjalnego przygotowania. Duża elastyczność paneli sprawia, że ich montaż na nieodpowiedniej posadce poskutkuje nieestetyczną widocznością każdej nierówności.

Podkłady pod panele

Arbiton oferuje podkłady pod panele laminowane, podkłady pod panele winylowe, a także podkłady pod posadzki drewniane. Podkład pod panele to niezmiernie istotny element nowej podłogi. Odpowiednio dobrany znacząco wpływa na stopień jej trwałości.

Podkłady pod panele laminowane

Panele podłogowe laminowane to cieszące się dużą popularnością rozwiązanie, jednak prócz niewątpliwej zalety, jaką jest ich niska cena, mają też parę wad, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim cechują się niską odpornością na wodę. Co więcej, ich konstrukcja sprawia, że są głośne w użytkowaniu. Stosując odpowiednio dobrany podkład pod panele laminowane, jesteśmy w stanie temu zaradzić. Podkład Multiprotec 1000 3w1 świetnie spisze się w przypadku chęci wyciszenia podłogi laminowanej i ochrony jej przed nadmiarem wilgoci. Pod tym kątem nie ma sobie równych. Podkład Multiprotec 1000 3w1 to produkt z najwyższej półki. Inwestycja w odpowiedni podkład pomoże zaoszczędzić pieniądze dzięki wzmocnieniu trwałości paneli.

Podkłady pod panele winylowe

W przypadku paneli winylowych podkład pełni ważną funkcję ochronną. Bez podkładu panele stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Szybkiej degradacji ulec mogą np. wrażliwe miejsca mocowań — zamki, nieodzowne elementy paneli montowanych na klik. Zastosowanie podkładu daje stabilne podłoże pod panele, amortyzujące podłogę i przejmujące na siebie wszelkie naprężenia.

Podkłady pod posadzki drewniane

Podkład jest konieczny także w przypadku posadzki drewnianej. Tutaj również świetnie spisze się Podkład Multiprotec 1000 3w1 zapewniając komfort akustyczny, bezpieczeństwo łączeń paneli montowanych na klik, a także świetnie sprawdzą się w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego.

Listwy przypodłogowe

Listwy Arbiton podzielić można na te w kolorze drewna oraz białe. Listwy Arbiton to detale, mające jednak ogromny wpływ na końcowy efekt wizualny wykończonego wnętrza. Listwy dopasowywane są indywidualnie do każdego wnętrza. Wymagają tworzywa najwyższej jakości i ogromnej precyzji montażu.

Profile

Profile podłogowe dzieli się następująco: łączące podłogi znajdujące się na tej samej wysokości, łączące podłogi znajdujące się na różnych wysokościach, zakończeniowe, schodowe, uniwersalne. Ich montaż ma na celu zakrycie szczeliny dylatacyjnej, koniecznej do prawidłowego funkcjonowania podłogi. Profile podłogowe idealnie maskują nieestetyczną szparę powstałą w podłodze. Odpowiednio wykonane i zamontowane służą długie lata.

Postaw na markę godną zaufania

Wiele lat doświadczenia na rynku, nieustanny rozwój, innowacyjność to cechy, które powinny charakteryzować godną zaufania markę. Arbiton ma je wszystkie i chętnie stawia czoła nowym wyzwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read