Strona głównaPORADYBramy garażowe rolowane - czy warto?

Bramy garażowe rolowane – czy warto?

Każdy, kto posiada przydomowy garaż prędzej czy później stanie przed decyzją o wyborze bramy garażowej. Jeśli przestrzeni przed garażem i w jego wnętrzu jest sporo, nie ma problemu z zastosowaniem każdego rodzaju bramy. Co jednak, jeśli przestrzeń jest mocno ograniczona? Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest brama garażowa rolowana. Poznaj jej budowę i przekonaj się, jak działa i gdzie znajduje swoje zastosowanie. Czy warto zainwestować w bramę garażową rolowaną? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz poniżej.

Brama garażowa rolowana – budowa

Bramy garażowe rolowane to bramy zwijane wyposażone w silnik, korbę oraz dwa piloty. Zbudowane są z profili aluminiowych, które są wypełnione pianką poliuretanową. Istotą działania bramy rolowanej jest wał nawojowy, który umieszczony jest w kasecie. Kurtyna porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic i chowa się w kasecie. W bramach rolowanych zastosowany jest napęd elektryczny, który umożliwia zastosowanie zdalnego sterowania. Bramę można wygodnie otwierać i zamykać przy użyciu pilota, bez konieczności wysiadania z samochodu. Wzdłuż bocznych krawędzi rolety znajdują się uszczelki szczotkowe, których zadaniem jest zachowanie szczelności bramy i niedopuszczenie do przenikania do wewnątrz garażu chłodu i wilgoci.

Kurtyna bramy składa się z poziomych lameli, które są połączone ze sobą specjalnymi zaczepami. Kaseta, w której chowa się brama zazwyczaj umieszczona jest na wysokości 30 cm na zewnątrz bądź wewnątrz garażu. Większość klientów decyduje się na montaż kasety na zewnątrz, by zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Brama rolowana porusza się jedynie do góry i na dół, nie ma możliwości ruchu na boki, podobnie, jak w roletach zewnętrznych. Nie ma obaw o bezpieczeństwo i przypadkowe opadnięcie bramy – każda z nich wyposażona jest w szereg zabezpieczeń, które skutecznie niwelują takie ryzyko i podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Bramy garażowe rolowane – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Bramy garażowe rolowane są najczęściej montowane w garażach, w których brakuje przestrzeni do zamontowania zwykłej bramy. Bramy rolowane otwierają się pionowo, dzięki czemu przed garażem i wewnątrz niego pozostaje sporo wolnej przestrzeni. Do zamontowania bramy tego rodzaju nie jest wymagana duża przestrzeń, ponadto zaletą jest brak prowadnic sufitowych. Cała kurtyna zwija się do kasety, co jest bardzo estetycznym rozwiązaniem, nie psującym wyglądu elewacji domu. Bramy rolowane są stosowane zarówno do budynków dopiero co budowanych, jak i do tych już istniejących. Każda brama posiada napęd elektryczny i system przeciwspadowy, co podnosi poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania bramy. Sporą zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale także wyjątkowa trwałość i szczelność konstrukcji.

Czy warto postawić na bramy garażowe rolowane?

Bramy garażowe to doskonały pomysł do każdego garażu. Dzięki możliwości zdalnego sterowania otwieraniem i zamykaniem bramy, korzystanie z niej jest niezwykle wygodne i komfortowe, a docenimy to szczególnie jesienią i zimą. Nie trzeba obawiać się problemów w przypadku braku prądu. Bramy posiadają liczne zabezpieczenia, które umożliwiają otwarcie kurtyny przy użyciu korby zamontowanej na zewnątrz. Istnieje możliwość rozbudowania bramy o dodatkowe fotokomórki, a także zabezpieczenia zamykającej krawędzi. Brama garażowa rolowana pozwala na sporą oszczędność przestrzeni, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Liczne zabezpieczenia chronią przed niekontrolowanym opadnięciem bramy, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Poza tym, dużą zaletą jest fakt, że podniesiona brama w żaden sposób nie ogranicza widoczności osoby siadającej za kółkiem, co również pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

Bramy rolowane dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a do tego pozwala na stworzenie spójnej stylizacji. Możliwość stosowania dodatkowych systemów sprawia, że mamy właściwie nieograniczone możliwości rozbudowywania bramy o kolejne funkcjonalności, a wszystko po to, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę użytkowania. Bramy garażowe rolowane to doskonałe rozwiązanie do każdego garażu, sprawdzi się właściwie wszędzie, pozwalając na maksymalną oszczędność przestrzeni.

Bramy rolowane na wymiar

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem bramy garażowej, ale nie wiesz, jak zgrać jej wielkość z nietypowym otworem wjazdowym, postaw na bramy garażowe rolowane na wymiar. Decydując się na jej zakup zyskujesz pewność, że brama garażowa będzie idealne dobrana i doskonale spełni swoje zadanie. Do wyboru masz kilka wersji kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dobierzesz kolor bramy do koloru elewacji. Dostępne jest także dodatkowe wyposażenie bramy, co wpływa na podniesienie jej funkcjonalności. Jeśli chcesz zainwestować w bramę garażową skrojoną na miarę i pozwalającą na zaoszczędzenie sporej ilości wolnego miejsca, postaw na bramy rolowane na wymiar, które zamówisz tutaj: https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-rolowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read