Strona głównaPORADYCzy szklane ściany sprawdzą się w biurze?

Czy szklane ściany sprawdzą się w biurze?

Każde nowoczesne biuro powinno być funkcjonalne, a zarazem komfortowe w użytkowaniu. Wiadomym jest, że duże znaczenie ma również wygląd pomieszczenia. Otoczenie bezpośrednio wpływa na samopoczucie oraz wydajność pracowników. Szklane ściany są coraz powszechniejsze w miejscach pracy – warto poznać ich najważniejsze atuty.

Wysoka uniwersalność

Ścianki szklane mogą zostać umieszczone w niemal dowolnym miejscu. Niezależnie od wystroju będą prezentować się ciekawie i niebanalnie. Trzeba zaznaczyć, że sprawiają one wrażenie lekkich, a więc nie przytłaczają wnętrza. Idealnie wtapiają się w otoczenie, jednak estetyczne wykonanie przyciąga wzrok. W wielu przypadkach jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż tradycyjne ściany.

Kolejnym atutem ścianek ze szkła jest to, że perfekcyjnie sprawdzają się nawet w małych obiektach. Do ich montażu nie potrzebujemy dużej ilości przestrzeni, co zapewnia wysoką swobodę. Warto także wspomnieć, że szklane ściany mogą zostać dopasowane do osobistych potrzeb. W takiej sytuacji projekt wykonywany jest na indywidualne zlecenie.

Niesztampowe wzornictwo

Ścianki szklane wyróżniają się efektownym, a jednocześnie niesztampowym wzornictwem. Właśnie dlatego fantastycznie sprawdzą się w biurach, które pełnią również funkcję reprezentatywną. Takie miejsca muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym. Ciekawe jest, że na szkle może znaleźć się dowolnie wybrany nadruk np. logo firmy, godziny otwarcia, czy też grafika reklamowa. Jest to kwestia bardzo indywidualna, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Montując ściany ze szkła można mieć pewność, że wnętrze będzie jasne i rozświetlone. Jest to także sprawdzona metoda na to, aby optycznie je powiększyć. To prawdziwy strzał w dziesiątkę do wnętrz małych i ciasnych, które nie posiadają dostępu do światła dziennego.

Możliwość podziału wnętrza

Otwarte biura nie zawsze się sprawdzają. Wiele osób lubi posiadać wydzieloną strefę, która zapewnia prywatność. Czasami jednak nie można wydzielić stref w sposób tradycyjny. Ścianki szklane wydają się być doskonałą alternatywą. Z pewnością pozytywnie wpłyną one na efektywność pracowników. Każdy z nich będzie posiadał swoje miejsce pracy, jednak nie będzie czuł się wyobcowany.

Plusem jest to, że szklane ściany mogą być zamontowane dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Zaoszczędzimy ogromną ilość czasu, a także pieniędzy. Oczywiście w dowolnym momencie można dokonać demontażu ścianek, co również stanowi sporą zaletę.

Bezpieczeństwo użytkowania

Ściany ze szkła zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nie trzeba więc obawiać się ich niespodziewanego rozbicia, czy też pęknięcia. Do biur polecane jest szkło hartowane, które cechuje się m.in.:
– podwyższoną wytrzymałością,
– odpornością na działanie zmiennych temperatur,
– brakiem podatności na pęknięcia lub zarysowania,
– estetycznym wykończeniem.

Szkło hartowane jest nieco droższe, jednak jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej. Pamiętajmy, że miejsce użyteczności publicznej jest narażone na oddziaływanie wielu niesprzyjających czynników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read