Strona głównaARANŻACJEDekoracje w gwiazdkowym klimacie

Dekoracje w gwiazdkowym klimacie

Święta to magiczny czas. Prószący delikatnie śnieg, kolorowe lampki rozświetlające mrok w wigilijny wieczór, subtelne nuty najpiękniejszych kolęd – świąteczny nastrój można stworzyć na wiele sposobów. Jak stylowo udekorować mieszkanie na te wyjątkowe chwile?

Magia kolorów

W okresie przedświątecznym półki sklepów z akcesoriami do domu uginają się pod ciężarem ceramicznych reniferów, Świętych Mikołajów, aniołków czy bałwanków. Wśród ozdób dominuje charakterystyczna gwiazdkowa kolorystyka oparta na czerwieni i zieleni z dodatkami w kolorze złota. Występują również dekoracje nawiązujące do śnieżnego krajobrazu, czyli białe oraz srebrne. To właśnie te barwy najbardziej kojarzą się z Bożym Narodzeniem – na ich podstawie stworzysz niepowtarzalny gwiazdkowy wystrój wnętrza.

Rozświetlić mrok

Święta nie mogą obejść się bez światła – wieczerzę wigilijną zaczyna się przecież wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki. Światło pomoże także zbudować nastrój. Klimatyczne świeczki, lampiony i latarenki to dodatki, dzięki którym wprowadzisz do pokoju bożonarodzeniową atmosferę. Sprawdzą się również lampki choinkowe. Możesz nie tylko zawiesić je świątecznym drzewku, ale ozdobić nimi framugę drzwi czy okno. Lampki bez trudu kupisz w sklepach elektronicznych i z wyposażeniem wnętrz. Wiele z nich organizuje przedświąteczne wyprzedaże, masz zatem szansę skorzystać z promocji w NeoNet albo rabatów w Media Markt.

Święta w zgodzie z naturą

Dużą rolę wśród bożonarodzeniowych dekoracji grają dekoracje z naturalnych materiałów. Do ich stworzenia wykorzystuje się gałązki świerku czy jodły, szyszki, ostrokrzew, wiklinę, orzechy oraz suszone owoce. Przy ich użyciu możesz np. własnoręcznie wykonać ozdobny stroik albo świąteczny wieniec.

Gwiazdka dla kreatywnych

Wiele dekoracji świątecznych można z powodzeniem wykonać samodzielnie. To nie tylko świetna zabawa, ale także praktyczne ćwiczenie zdolności manualnych. Z tego względu do pracy warto zaprosić dzieci. Razem z nimi możesz stworzyć oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki, girlandy ze śnieżynek, łańcuchy i wszystko, co tylko podsunie Ci wyobraźnia. Wykorzystaj do tego kolorowy papier, wstążki, bibułę, a nawet naturalne materiały, takie jak szyszki czy gałązki świerkowe. Akcesoria i materiały do prac ręcznych znajdziesz w dobrych sklepach papierniczych oraz plastycznych. Sprawdzaj również promocje w Empiku, który oferuje szeroki wybór produktów do rękodzieła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read