Strona głównaARANŻACJEEleganckie i praktyczne szafy przesuwne w Twoim domu

Eleganckie i praktyczne szafy przesuwne w Twoim domu

Praktyczna i modna szafa to podstawa w każdym domu. Szafa pełni nie tylko funkcję garderoby, ale również dekoracji. Współczesne oferty producentów mebli zaskakują połączeniem funkcjonalności i estetyki, a prym wśród nich wiodą szafy przesuwne. Na czym polega ich atrakcyjność?

Nowoczesne szafy przesuwne w aranżacji wnętrz

Wygląd szafy jest równie ważny, jak jej wnętrze, ponieważ uzupełnia aranżację wnętrza. Dostępnych jest wiele rodzajów szaf przesuwnych, które różnią się nie tylko wielkością i rozmieszczeniem półek, ale również charakterystycznymi dodatkami. Ogromną popularnością cieszą się szafy przesuwne z lustrami, dzięki czemu pełnią podwójną rolę. Oprócz podstawowej związanej z przechowywaniem ubrań, umożliwiają przeglądanie się od stóp do głów, a dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. Fronty mogą jeszcze zdobić wybrana grafika, szkło lacobel albo gładkie czy połyskujące wykończenie.

na zdjęciu szafa przesuwna z lustrem

Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wiele osób decyduje się na dodatkowe ozdoby w postaci oświetlenia LED czy aluminiowych wykończeń. Oryginalności dodają ciekawe printy, które uzupełniają aranżację pomieszczenia i podkreślają jej charakter. W ten sposób szafa staje się nie tylko funkcjonalnym meblem, ale też wyrazistym elementem wystroju. Szafy przesuwne pasują do każdego stylu: od skandynawskiego, poprzez industrialny aż do klasycznego. Decydującym czynnikiem jest tutaj tworzywo, z którego mebel jest wykonany, kształt oraz dodatki.

Zalety szaf przesuwnych

Najważniejszą zaletą szaf przesuwnych jest ich uniwersalność, ponieważ sprawdzają się jako wyposażenie garderoby, salonu, jak i sypialni. Następną jest system przesuwny, który nie ogranicza przestrzeni i nie zabiera dostępu światła podczas otwierania drzwi, co ma miejsce w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. Ponadto właściwy dobór szafy do pomieszczenia może wprowadzić ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Taką rolę pełnią szafy z lustrami, które powodują, że pomieszczenie wydaje się większe.

na zdjęciu szafa z przesuwanymi drzwiami

Wybór szaf przesuwnych

Wybór szaf przesuwnych jest ogromny. Przesuwne tego typu szafy dostępne są zarówno w sklepach internetowych (zobacz szafy przesuwne z oferty Edinos.pl) oraz meblowych sklepach stacjonarnych. Planując zakup przesuwnej szafy należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Podstawowym są wymiary pomieszczenia, gdzie zostanie umieszczona, a także jego styl aranżacyjny. Ważne jest także rozmieszczenie półek we wnętrzu szafy, szczególnie przestrzeń dla ubrań wiszących. Kryterium wyboru powinna być również cena, która jest nierozerwalnie związana z jakością. Drewniane szafy są zwykle droższe niż produkty stworzone z imitacji drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read