Strona głównaARANŻACJEImitacja drewna na ścianie, czyli jak upiększyć mieszkanie?

Imitacja drewna na ścianie, czyli jak upiększyć mieszkanie?

Dekoracje we wnętrzach to sprawdzian Twoich możliwości i egzamin dojrzałości dla Twojego gustu. Urządzenie wnętrz ze smakiem jest prawdziwym wyzwaniem i w dużej mierze determinuje całe wrażenie, jakie mieszkanie będzie wywierało na Tobie oraz Twoich gościach. Ponadczasowym sposobem na upiększenie designu jest implementacja elementów z drewnem lub jego imitacją. Dlaczego? Jak można wykorzystać takie rozwiązanie w aranżacji? Zobacz, jakie mamy pomysły!

Drewno – ponadczasowa elegancja

Drewno, jako surowiec, to synonim szyku i klasyczna oznaka elegancji. Niegdyś było bardzo doceniane jako symbol trwałości i efekt pięknej, jakościowo dopracowanej, wręcz artystycznej pracy. Dziś wraca do łask i swoje zastosowanie znajduje jako materiał budulcowy i dekoracyjny. Drewno jest niezwykle chętnie wykorzystywane do aranżacji wnętrz. Jest uniwersalne – pasuje do każdego stylu! Dzięki temu to wyjątkowy surowiec, który może być implementowany absolutnie wszędzie.

Naturalne drewno czy imitacja?

Tradycyjne, naturalne drewno sprawdzi się jako element dekoracyjny w niemal każdej sytuacji. Jeśli zależy Ci jednak na umieszczeniu go na ścianie, może być to nieco problematyczne. Drewno jest stosunkowo ciężkie i trudne do montażu na ścianach. Przeważnie wymaga pomocy fachowca, co niekoniecznie oznacza, że tego typu działanie zakończy się sukcesem. Musi być także prawidłowo zaimpregnowane, co wiąże się z kolejnym wydatkiem i dodatkową pracą. Poruszając temat kosztów, należy zaznaczyć, że zastosowanie drewna na ścianach jest raczej drogim rozwiązaniem. Co zatem możesz zrobić, jeśli chcesz mieć unikalne, drewniane ozdoby, takie jak panele? Imitacja drewna na ścianie jest najlepszym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są panele ścienne, które z powodzeniem zastąpią naturalny surowiec.

Imitacja drewna na ścianę w formie paneli

Jeśli chcesz upiększyć swoje mieszkanie stylowym drewnem, możesz wybrać panele ścienne z imitacją drewna. Na ścianie wyglądają obłędnie! Są zdecydowanie prostsze w montażu niż tradycyjne drewno i z powodzeniem je zastąpią. Dostępne są w różnych odcieniach, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Imitacja drewna na ścianie pasuje bowiem do każdego wnętrza, niezależnie od nurtu, w jakim zostało urządzone. Sprawdź, jakie panele z imitacją drewna oferuje np. e-sklep domzpaneli.pl – szeroka oferta tego miejsca z pewnością pozwoli Ci wybrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Przewaga nowoczesnych rozwiązań

Imitacja drewna na ścianie w formie paneli to niewątpliwie jedna z najlepszych innowacji dekoracyjnych ostatnich lat. Panele są niezwykle proste w montażu, co pozwala na szybkie ich przymocowanie do ściany. To produkt samoprzylepny, wykonany z najwyższej jakości materiału. Jest całkowicie bezpieczny do wnętrz, w których przebywają alergicy lub dzieci. Pielęgnacja paneli z imitacją drewna na ścianie jest także łatwiejsza niż pielęgnacja tradycyjnego surowca – wystarczy starcie kurzu z pomocą ściereczki. Panele ścienne cechują się również tym, że mają właściwości wygłuszające i izolacyjnie, czego o standardowych, drewnianych, surowych panelach powiedzieć nie można.

Imitacja drewna na ścianie – gdzie się sprawdzi?

Jako że jest to produkt wyjątkowy w swej uniwersalności, pasuje on do każdego stylu aranżacji wnętrz. Ze względu na bogatą gamę dostępnych wzorów i odcieni, pasuje też do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Imitacja drewna na ścianie sprawdzi się nawet w kuchni lub łazience. Panele ścienne są bowiem wodoodporne i doskonale radzą sobie w kontakcie z wilgocią. Miłośnicy skandynawskich rozwiązań znajdą swoje typy wśród imitacji drewna w odcieniu białym. Twój pokój to wzorowy przykład nurtu glamour? Świetnie, ponieważ tego typu panele w szarych odcieniach doskonale skomponują się z taką aranżacją.

Jak widzisz, dobrze jest stosować proste, nowoczesne rozwiązania. Nie dość, że aranżacja Twojej ściany będzie dzięki nim niecodzienna, to dodatkowo zrobisz ją wyjątkowo niewielkim kosztem i małym nakładem pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read