Strona głównaPORADYJak myć okna?

Jak myć okna?

Jak myć okna? Wydaje się to banalnym pytaniem, w końcu każdy z nas robił to przynajmniej kilka razy w życiu. Problem pojawia się kiedy powierzchni do wyczyszczenia jest dużo, a efekty naszej pracy są dalekie od oczekiwań. Pojawiają się smugi, zacieki. Jak sobie z tym radzić?

Jaki środek wybrać?

Obecnie naprawdę można się zagubić w ofercie środków do czyszczenia. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oczywiście możemy w ogóle zrezygnować z zakupów i postawić na metody „domowe” jednak one nie zawsze się sprawdzą. Dobrze dobrany profesjonalny środek z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że potrzebujemy dwóch – jednego do wyczyszczenia ram, drugiego do szyb. Część uniwersalnych środków może zawierać małe drobinki, które chociaż świetnie doczyszczą brudne ramy, mogą zarysować szybę. Dobierzmy preparat w zależności od mytej powierzchni. Ramy okienne mogą być wykonane z PCV, aluminium, drewna – każde z tych tworzyw może wymagać innej pielęgnacji. Do samych szyb wybierzmy preparat z zawartością alkoholu lub octu. Poszukajmy środków o dobrych składach, przyjaznych dla środowiska. Przydatny może być też zakup ściągaczki do wody, a także dobranie odpowiedniej szmatki do wytarcia okien do sucha. Sprawdzą się tu przede wszystkim ścierki z mikrofibry, bawełniane, ale nadadzą się również dobrej jakości ręcznik papierowy. Ważne, żeby nie pozostawiały po sobie drobnych nitek.

Na koniec mycia

Umytą szybę warto jeszcze wypolerować, tak żeby się błyszczała. Nasze babcie robiły to gazetami, my możemy skorzystać ze specjalnych gąbek i ścierek, a nawet pomóc sobie specjalnym preparatem. Niektóre środki mogą mieć właściwości antystatyczne, które utrudnią osiadanie się kurzu na szybie.

Kiedy myć okna?

Większość z nas na mycie okien wybiera słoneczny, ciepły dzień – to błąd! Tak, wszelkie zanieczyszczenia, ewentualne smugi, plamy są wtedy doskonale widoczne. Jednak ciepło promieni słonecznych będzie powodowało, że woda i środek czyszczący bardzo szybko wyparują z powierzchni okna, przez co powstanie smug jest bardziej prawdopodobne.

Tekst opracowany przy współpracy z firmą Klaro Krystian Braun.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read