Strona głównaPORADYJakie lampy do salonu? Praktyczne porady aranżacyjne

Jakie lampy do salonu? Praktyczne porady aranżacyjne

Salon to miejsce wypoczynku po ciężkim dniu, spotkać z rodziną i wspólnego spędzania czasu z rodziną. To pomieszczenie wielofunkcyjne, dlatego takie również powinno być oświetlenie, które wybieramy do salonu. Aby odpowiednio oświetlić cały salon, warto prawidłowo zaplanować rozmieszczenie konkretnych źródeł światła. W tego typu pomieszczeniach zaleca się stosowania tylko jednej lampy. Plafon sufitowy czy żyrandol umieszczone w centralnej części salonu nie będą w stanie oświetlić całej przestrzeni. Warto więc zastosować kilka rozwiązań oświetleniowych, które będą się nawzajem uzupełniać.

Jak dobrać lampy do salonu?

Salon to specyficzne miejsce w domu. Jego aranżacja może wydawać się łatwa. Jednak to tylko pozory. Bardzo trudno jest urządzić salon w taki sposób, aby był zarówno miejscem wypoczynku, jak i salą kinową czy miejscem spotkań z najbliższymi. Szczególnie problematyczne może okazać się urządzenie salonu otwartego na kuchnię. Ta duża przestrzeń wymaga specyficznych rozwiązań aranżacyjnych, które nie są często powszechnie znane. Pamiętać należy również o tym, że łącząc dwa pomieszczenia, powinno się również dobrać do nich odpowiednie dodatki i akcesoria – które będą do siebie pasować. W przestrzeniach, które łączą w sobie kilka pomieszczeń nie jest łatwo również dobrać oświetlenie. Wówczas źródła światła powinny być dopasowane nie tylko do charakteru pomieszczenia, ale również do stylu i do siebie nawzajem. Zbyt dużo wzorów, kolorów i faktur może powodować nieplanowany bałagan, który ciężko będzie ujarzmić. Przebywanie w przestrzeniach przesyconych dodatkami, akcesoriami i dekoracjami może być problematyczne.

Lampy do salonu – postaw na funkcjonalne rozwiązania

Najczęstszym typem oświetlenia, stosowanym w salonach są lampy biurkowe i lampy stojące. Dzięki nim, można doświetlić zacienione miejsca i sprawić, że przestrzeń będzie o wiele bardziej komfortowa. Lampy biurkowe sprawdzą się w pomieszczeniach, które oprócz salonu pełnią również funkcję gabinetu. Dzięki nim praca będzie o wiele przyjemniejsza. Lampa stojąca zaś to propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania. Postawiona w pobliżu kanapy lub fotela sprawdzi się podczas wieczornego czytania. Jesienne wieczory już nie będą straszne, gdy będziemy mieć świadomość, że w każdej chwili możemy usiąść wygodnie i zwyczajnie – poczytać w komfortowym miejscu.

Salon to często miejsce, które również pełni rolę jadalni. W takim przypadku lampa nad stołem sprawdzi się idealnie. Lampy Azzardo to propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania w nowoczesnym wydaniu. Tradycyjny, ale nie przestarzały design sprawiają, że tego typu oświetlenie zyskuje sobie coraz więcej zwolenników.

Oświetlenie salonu może być problematyczne. Jeśli jednak dobrze przemyślimy rozmieszczenie lamp i zastanowimy się, jaką funkcję mają spełniać określone źródła światła – salon może stać się miejscem przytulnym i komfortowym, a przebywanie w nim – będzie niezwykle przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read