Strona głównaDOMJakie wyposażenie garażu sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach?

Jakie wyposażenie garażu sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach?

Własny garaż to świetna alternatywa dla zwyczajnego miejsca postojowego. Jednak poza oczywistym zabezpieczeniem samochodu pełni on jeszcze inne funkcje. To świetne pomieszczenie do przechowania rzeczy, których nie możesz trzymać w domu. Co więcej, często służy jako domowy warsztat. W związku z tym powinieneś zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie garażu. Co powinno się w nim znaleźć, jeśli jest niewielkich rozmiarów? Czytaj dalej i dowiedz się, jak w przemyślany sposób urządzić to miejsce.

Jak zorganizować przestrzeń w garażu?

Niezależnie od tego, jaki metraż ma Twój garaż, możesz sprytnie zaplanować cały jego rozkład. Pamiętaj, że minimalną wielkość garażu reguluje prawo! Według norm stanowisko parkingowe powinno mieć 2,5 x 5 m. Odległość od samochodu do każdej ze ścian powinna wynosić co najmniej 30 cm. Co prawda takie wymiary wiążą się z ograniczeniem przestrzeni użytkowej garażu, jednak i tak z powiedzeniem możesz wydzielić kąt do przechowywania czy majsterkowania. Zastanów się najpierw, jakie będzie przeznaczenie garażu. W dużej mierze będzie to determinowało jego wyposażenie.

Wyposażenie garażu a jego funkcjonalność

Gdy stajesz się właścicielem już gotowego garażu, nie masz wielkiego wpływu na jego wymiary. Jednak nawet niewielką przestrzeń możesz zaplanować mądrze. W stosunkowo małych pomieszczeniach kluczem do sukcesu będzie dobra organizacja. Zadbaj więc o takie wyposażenie garażu, które będzie spójne z jego wymiarami. Zapewne przyda Ci się miejsce na narzędzia, gadżety potrzebne do samochodu lub nawet elementy pomagające zadbać o przydomowy ogród. Mając garaż o większym metrażu, możesz pozwolić sobie na duże regały warsztatowe, stół do drobnych napraw oraz całą gamę wózków do przechowywania. Mniejsze wnętrza wymagają nieco więcej zaangażowania, by każdy potrzebny element miał swoje miejsce, a rzeczy nie zabierały i tak już ograniczonej przestrzeni. Zwróć uwagę, by w małych garażach nie zastawiać sobie przejścia czy drogi wyjazdowej – może powodować to trudności podczas wjeżdżania i wyjeżdżania autem z garażu.

Jak sprytnie zagospodarować mały garaż?

Niewielkie pomieszczenia zachęcają do wykorzystania ścian do przechowywania. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju haki, dzięki którym zyskasz wolne miejsce na podłodze! Zestawy haków garażowych, który możesz nabyć np. w e-sklepie Raz Dwa Trzy DOM, to odpowiedź na potrzeby właścicieli mniejszych pomieszczeń. Haki są solidne i pozwolą Ci na zawieszenie na nich potrzebnych narzędzi. Dzięki nim możesz powiesić na ścianach rozmaite akcesoria – tak, by nie zabierać sobie miejsca w pobliżu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read