Strona głównaPORADYKosze na śmieci — jakie wybrać do domu, a jakie do pracy?

Kosze na śmieci — jakie wybrać do domu, a jakie do pracy?

Kosze na śmieci to pojemniki, które przydadzą się w zasadzie wszędzie. Są potrzebne w domu, w pracy, na ulicy, jak i w miejscach użytku publicznego. Mówiąc inaczej, przydają się wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Planujesz zakup śmietnika i zastanawiasz się, na jaki rodzaj postawić? W tym artykule szczegółowo omawiamy wszystkie typy koszy. Czytaj dalej, a podjęcie decyzji stanie się znacznie prostsze.

Kosze na śmieci z uchylną pokrywą

Jednym z najbardziej popularnych typów śmietników są kosze z uchylną pokrywą. Sprawdzą się one zarówno w domu, jak i np. w biurze. Pokrywę otwiera się, popychając ją dłonią, a po wyrzuceniu odpadu z powrotem zasłania ona kubeł. Dzięki temu śmieci są niewidoczne. Wpływa to korzystnie na estetykę śmietnika i pozwala zredukować nieprzyjemny zapach, który może się z niego wydostawać. Pokrywa zazwyczaj ma dość ograniczone wymiary, dlatego z założenia jest to kosz na śmieci o mniejszych gabarytach — głównie papierki i inne niewielkie odpady.

Kosz z pedałem — często spotykane rozwiązanie

Równie często spotykanym rozwiązaniem są kosze na śmieci z pedałem. Nadepnięcie skutkuje uniesieniem się klapy, natomiast po zdjęciu nogi pokrywa z powrotem opada. Jest to całkiem wygodny rodzaj śmietnika. Jednocześnie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które brzydzą się dotykać jego klapy własnymi rękoma. Mechanizm jej unoszenia przy pomocy pedału sprawia, że można wyrzucić odpad bez ryzyka przeniesienia jakichkolwiek zarazków na swoje dłonie. Takie kubły są często stawiane w miejscach użytku publicznego — sklepach, hotelach, przychodniach itp. Warto zaznaczyć, że klapa w ich przypadku zamyka pojemnik w całości, dzięki czemu brzydki zapach nie wydostaje się na zewnątrz.

Pojemniki do segregacji śmieci

Zupełnie innym rodzajem koszy na śmieci są większe pojemniki przeznaczone do segregacji. Sprawdzą się one w każdym miejscu, gdzie nie ma dostępnych wspólnych kontenerów opróżnianych przez firmę zajmującą się ich wywozem. Mowa tu chociażby o domach jednorodzinnych czy miejscach pracy. Zaletą takich pojemników jest to, że są one zazwyczaj dostępne w kolorach ułatwiających segregację. Jeśli więc zależy Ci na tym, żeby śmieci w Twoim domu czy firmie były odpowiednio pogrupowane, postaw na tyłach budynku większe pojemniki, które ułatwią tę czynność. W jaki sposób przenosić do nich odpady? Możesz zaopatrzyć się chociażby w mniejszy śmietnik wyposażony w wygodne kółka. Możliwości, by postępować w zgodzie z zasadami ekologii, jest bardzo wiele — tak samo, jak rodzajów koszy na śmieci dostępnych w ofertach różnych sklepów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read