Strona głównaNIERUCHOMOŚCIKupno mieszkania z garażem – co warto wiedzieć?

Kupno mieszkania z garażem – co warto wiedzieć?

Jeśli decydujesz się na zakup mieszkania, a jesteś kierowcą z własnym pojazdem, istotną sprawą, którą musisz uwzględnić jest to, czy w nowym miejscu będziesz mieć możliwość parkowania. Najlepszym rozwiązaniem jest rzecz jasna zakup lokalu z garażem. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Miejsce na samochód

Obecnie, gdy coraz więcej osób posiada własne cztery kółka – niezbędne do sprawnego dojazdu do pracy czy odwiezienia dzieci do szkoły – znalezienie miejsca parkingowego, zwłaszcza w większych miastach, może być nie lada wyzwaniem. Dlatego tak istotne może być posiadanie własnego miejsca parkingowego – ewentualnie wynajęcie go, np. na strzeżonym parkingu.

Jednak to wciąż nie jest optymalne rozwiązanie. Pojazdy, które nie są garażowane częściej się psują, a także szybciej ulegają korozji. Ponadto są też bardziej narażone na akty wandalizmu czy też kradzież. Dlatego jeśli jesteś właścicielem samochodu i planujesz zakup mieszkania, warto pomyśleć o wyborze lokalu z dostępem do miejsca w garażu.

Wygodnie i opłacalnie

Jeśli zdecydowałeś, że wraz z mieszkaniem chcesz kupić miejsce w garażu podziemnym, zwróć uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą jest odpowiedni rozmiar miejsc postojowych, którego minimalne wymiary określają przepisy budowlane:

  • szerokość – 2,3 m,
  • długość – 5,0 m,
  • odległość między bokiem samochodu a ścianą lub słupem — co najmniej 0,5 m.

Kolejną ważną sprawą są panujące w garażu warunki: wyjątkowo niekorzystna dla pojazdu będzie przede wszystkim wilgoć. Dlatego oglądając przed zakupem miejsce zwróć uwagę, czy na ścianach nie widać zacieków oraz czy przy wjeździe zastosowano zabezpieczenia uniemożliwiające spływanie do wnętrza wody deszczowej.

Miejsca parkingowe w garażach podziemnych sprzedawane są najczęściej jako wyodrębnione lokalne niemieszkalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki lokal wynająć, więc jego zakup mogą rozważyć również osoby, które nie posiadają własnego pojazdu.

Kupno mieszkania z garażem to ciekawy sposób na inwestycję – przejrzyj najciekawsze oferty na https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read