Strona głównaNIERUCHOMOŚCIMieszkania inwestycyjne – co warto o nich wiedzieć?

Mieszkania inwestycyjne – co warto o nich wiedzieć?

Zakup nieruchomości mieszkalnej to jedna z najlepszych form lokowania kapitału. Rozważając nabycie mieszkania inwestycyjnego, warto mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Czym jest mieszkanie inwestycyjne?

Mieszkanie inwestycyjne to nieruchomość kupiona z myślą o wynajmie. Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, wyróżnia się ona paroma charakterystycznymi cechami. Przede wszystkim odznacza się niezbyt dużym metrażem – przeważnie od kilkunastu do 40. metrów kwadratowych, co przekłada się na dość atrakcyjną cenę. Im bowiem większe jest mieszkanie, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Mieszkania inwestycyjne znajdują się zwykle w atrakcyjnych lokalizacjach, co oczywiście mają na względzie deweloperzy realizujący inwestycje mieszkaniowe. Poznań to doskonały przykład miasta, gdzie zapotrzebowanie na mieszkania inwestycyjne jest bardzo duże i systematycznie rośnie.

Mieszkanie inwestycyjne – dla kogo?

Mieszkanie inwestycyjne jest rozwiązaniem odpowiednim dla osób dysponujących kapitałem, który warto ulokować w bezpieczne przedsięwzięcia – zakup nieruchomości to sprawdzony sposób na dochodową inwestycję. Mieszkania inwestycje pozwalają zbudować zaplecze zapewniające dochód pasywny.

Mieszkanie inwestycyjne – jakie powinno być?

Decydując się na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych, trzeba zastanowić się, komu dokładnie będzie ono wynajmowane. Od tego zależy to, w jakim standardzie zostanie ono wykończone i urządzone. Wymienić można kilka grup potencjalnych najemców. Są to m.in. turyści, studenci, biznesmeni oraz osoby pracujące w wybranych miastach. W zależności od odbiorców omawianej usługi najem może mieć formę krótko- lub długoterminową. Bez względu na standard mieszkanie powinno być funkcjonalne i estetyczne. Łatwiej wówczas znaleźć na nie chętnych, nie wspominając o tym, że można zaproponować wyższą cenę za wynajem. Mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji, na nowoczesnym osiedlu z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną i usługowo-handlową, wygodnie urządzone, bez problemu znajdzie najemców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read