Strona głównaNIERUCHOMOŚCINa czym się skupić, szukając kawalerki w Lublinie?

Na czym się skupić, szukając kawalerki w Lublinie?

Kawalerki należą do grona najpopularniejszych mieszkań na rynku pierwotnym w Lublinie. Na zakup takiego lokum warto zdecydować się z paru ważnych powodów, niemniej jest kilka kwestii, jakie przy tej okazji trzeba mieć na uwadze.

Nowa kawalerka w Lublinie – jaki metraż?

W Lublinie mieszkania na sprzedaż różnią się pod bardzo wieloma względami – również jeśli chodzi o metraż. W tym zakresie kawalerka kawalerce nierówna. Jedne mają powierzchnię 30 m kw., inne natomiast zaledwie kilkanaście. Oczywiście im mniejsza nieruchomość, tym niższa jest jej cena, aczkolwiek z czysto ekonomicznego punktu widzenia kalkuluje się zainwestować w większe mieszkanie – nie wspominając o tym, że jest ono po prostu wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Jeżeli kawalerka ma być przeznaczona dla pary, wówczas sprawa metrażu jest przesądzona.

Nowa kawalerka w Lublinie – pod klucz czy do wykończenia?

Nieruchomości wykończone pod klucz oraz w stanie deweloperskim – w tej właśnie formie deweloperzy sprzedają mieszkania. Lublin ma pod tym względem niezwykle bogatą i urozmaiconą ofertę, aczkolwiek klienci firmy deweloperskiej Orion najczęściej decydują się na zakup lokalu przeznaczonego do wykończenia we własnym zakresie. Oba rozwiązania mają jednak swoje plusy. Mieszkania w stanie deweloperskim są na ogół tańsze, natomiast dzięki zakupowi nieruchomości wykończonej pod klucz można zaoszczędzić spor cennego czasu i szybciej się wprowadzić do wymarzonych czterech kątów. W obu przypadkach należy pamiętać o dokładnym analizowaniu umów.

Nowa kawalerka w Lublinie – jaka lokalizacja?

W dużych miastach takich jak Lublin najbardziej poszukiwane są kawalerki w centrum oraz w sąsiednich dzielnicach. Na ich korzyść przemawiają względy stricte praktyczne, ale liczyć się z poniesieniem większych wydatków. Można też wyraźnie zauważyć wzrost zainteresowania kawalerkami w częściach miasta bardziej oddalonych od centrum. Niższe stawki za metr kwadratowy oraz możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach to kluczowe argumenty przemawiające za nabywaniem takich mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read