Strona głównaARANŻACJENowoczesne osłony okienne - karnisze czy rolety ?

Nowoczesne osłony okienne – karnisze czy rolety ?

Nowoczesne wnętrza, nawet te inspirowane klasyczną stylistyką, bazują na minimalizmie. Dominują tutaj dwa kolory i niewielka ilość dodatków. Często są one odbierane jako surowe, jednak można temu zaradzić, wybierając odpowiednie dekoracje, w tym tekstylia.

Ciekawy efekt można uzyskać również dzięki odpowiednim osłonom okiennym takim jak rolety. W nowoczesnych aranżacjach znajdzie się też miejsce na zasłony i firanki, które zawisną na karniszach wpisujących się w minimalistyczną stylistykę. Przekonaj się, jakie dekoracje okienne najlepiej sprawdzą się w Twoim domu lub mieszkaniu.

Rolety w kasecie – wybierz najlepszą dla siebie

Jedną z ciekawszych propozycji, które pozwolą na stylowe uzupełnienie aranżacji okiennej, są rolety w kasecie. Dostępne są one w wielu wariantach. Do chętnie wybieranych należą modele typu dzień noc. Można je montować w bezinwazyjny sposób, dzięki czemu nie nawierca się ramy okiennej ani ściany wnęki. Kolejną zaletą rolet w kasecie dzień noc jest to, że pozwalają one na lepszą kontrolę tego, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza domu lub mieszkania. Wszystko za sprawą specjalnej tkaniny, z jakiej wykonane są te rolety. Ma ona ułożone na przemian pasy przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Przy pomocy specjalnego mechanizmu, można nimi sterować tak, aby zaciemniały pomieszczenie całkowicie lub częściowo. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie dostępne rodzaje rolet w kasecie, zajrzyj na stronę renomowanego producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Rolety dachowe – idealna propozycja na poddasze

Jeżeli mieszkasz na poddaszu, wiesz jak ważne jest to, aby dobrać specjalne osłony okienne. Chodzi tutaj o produkty, które będą wyposażone w boczne prowadnice, pod którymi będzie przesuwać się tkanina. Dzięki temu nie będzie ona odchylać się od okna, nawet gdy będzie ono otwarte lub uchylone. To będzie wpływało na estetykę całej aranżacji okiennej, a także eliminowało efekt „łopotania” tkaniny przy otwartym oknie. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że rolety dachowe są wyposażone w system samoistnego zawijania rolety do góry. Natomiast, jeśli chcesz zachować lepszą kontrolę nad ilością światła, jaka dostaje się do wnętrza domu, możesz zablokować tkaninę na jednym z trzech poziomów.

Nowoczesne karnisze – doskonałe uzupełnienie aranżacji okiennej

Innym rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie ciekawej dekoracji okiennej, jest wykorzystanie nowoczesnych modeli karniszy, na których można zawiesić zasłonki i firanki. Nowoczesne karnisze to przede wszystkim produkty składające się z pojedynczych lub podwójnych drążków. Są one zakończone w prosty sposób, np. walcem, kwadratem czy kulą.

Jeżeli chcesz znaleźć karnisz idealnie pasujący do nowoczesnej aranżacji, zobacz linię Neo marki Karnix (https://www.karnix.pl/linia-neo.html). Znajdziesz tutaj między innymi karnisze wykonane w całości z metalu lub z metalu łączonego z drewnem. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie w aranżacjach nawiązujących stylistyką do klasyki. Idealnie będą prezentować się we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych czy śródziemnomorskich. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni kolor i zakończenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read