Strona głównaARANŻACJEObrus plamoodporny – warto czy nie?

Obrus plamoodporny – warto czy nie?

Obrus plamoodporny pozwala zapomnieć o zabrudzeniach, które są nieuniknione podczas imprez czy grillowania. To nie tylko sposób na ochronę blatu przed zalaniem i zachlapaniem, ale również na zmianę wystroju wnętrza. Plamoodporny obrus okrągły, prostokątny lub kwadratowy – czy warto?

Obrus plamoodporny – zalety

Tradycyjne bawełniane obrusy są chętnie wybierane ze względu na szereg swoich atutów. Niestety, łatwo ulegają zabrudzeniom, co istotnie wpływa na ich estetykę. Rozwiązaniem tego problemu jest obrus plamoodporny.

Zazwyczaj jego design nie różni się wiele od tradycyjnych obrusów. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że praktycznie każda plama, która pojawi się na materiale, jest do wywabienia. Nie zawsze konieczne jest pranie. Czasami wystarczy przetrzeć obrus plamoodporny zwilżoną gąbeczką lub ściereczką.

Należy pamiętać, aby rozkładać na stole obrus okrągły czy też prostokątny odpowiednią stroną. Jedna z warstw materiału ma właściwości, które nie wchłaniają plam. Dlatego właśnie tak łatwo je usunąć. Tego typu obrus plamoodporny jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Należy pamiętać, aby zarówno po przetarciu zwilżoną ściereczką, jak i praniu, materiał dobrze wysechł. Tylko wtedy będzie on odpowiednio spełniał swoje zadanie. Obrus okrągły, prostokątny czy też kwadratowy wykonany w technologii plamoodpornej najczęściej nie wymaga prasowania.

Obrus plamoodporny idealnie sprawdzi się nie tylko w jadalni czy kuchni, ale również w altance podczas grilla, na działce lub w ogrodzie podczas letniego przyjęcia. To rozwiązanie, które jest wręcz niezastąpione, gdy przy stole mają usiąść dzieci. Wówczas nie trzeba zaprzątać sobie głowy plamami powstałymi na materiale.

Obrus okrągły, prostokątny, kwadratowy – wzornictwo
Producenci oferują szereg różnorodnych obrusów plamoodpornych, które różnią się od siebie wzornictwem. To nie tylko tradycyjne, białe materiały, ale także tkaniny w kratę, kwiaty lub inne wymyślne zdobienia.

Wzornictwo obrusów należy dopasować do wnętrza, w którym mają się znaleźć. Jeżeli chcemy poeksperymentować z motywami, warto zdecydować się na wzór zbliżony do tego, który już gości w pomieszczeniu, np. do tego na zasłonach, firankach czy pokrowcach na krzesłach.

Obrus okrągły, kwadratowy czy prostokątny dobierany jest natomiast do kształtu blatu stołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read