Strona głównaAGDOczyszczacze i nawilżacze powietrza - czym się różnią? Sprawdzamy!

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza – czym się różnią? Sprawdzamy!

Troska o możliwie najlepszą jakość wdychanego powietrza nie jest bezpodstawna. Dobrze oczyszczone i nawilżone, wyraźnie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, podnosi efektywność wykonywanych obowiązków i pozwala utrzymać dobre samopoczucie. Doskonały efekt zapewnią Ci oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Czytaj dalej i sprawdź, jak z nich korzystać – razem, czy osobno? A może masz jeszcze inne możliwości?

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza – jak działa każde z urządzeń?

Warto wiedzieć, że oczyszczacze i nawilżacze, to urządzenia o zupełnie różnym przeznaczeniu i sposobie działania. Pierwsze odpowiadają za czystość powietrza, drugie natomiast – za odpowiedni poziom nawilżenia. Jak działa każde z nich i jakie cechy sprawiają, że warto mieć obydwa modele?

Oczyszczacz powietrza

Podstawowym zadaniem oczyszczacza jest usuwanie z zasysanego powietrza szkodliwych substancji. Za skuteczność urządzenia odpowiadają zainstalowane wewnątrz filtry. Zależnie od modelu, mogą pojawić się filtr węglowy, filtr HEPA, filtr fotokatalityczny lub filtr statyczny. Dzięki systemowi filtracji, urządzenie może wyłapać wiele różnorodnych rodzajów zanieczyszczeń – sierść zwierząt, pyłki, a nawet – zapach tytoniu. Niewątpliwą zaletą dobrych oczyszczaczy są dodatkowe lampy UV oraz funkcja jonizacji powietrza.

Nawilżacz powietrza

Głównym zadaniem nawilżacza jest zwiększenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? Jak najbardziej tak – przede wszystkim w okresie grzewczym. Właśnie wtedy poziom nawilżenia spada poniżej normy krytycznej (40%), a powietrze staje się szkodliwe nie tylko dla domowników, ale także – dla drewnianych podłóg i mebli.

Osobne urządzenia czy urządzenie 2 w 1?

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza pozytywnie wpływają na jego jakość, a w konsekwencji – na komfort życia. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, dla optymalnych efektów nie musisz korzystać z dwóch urządzeń równocześnie. W ofercie sklepu internetowego e-oczyszczacz.pl znajdziesz nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania. Wśród maksymalnie funkcjonalnych modeli należy wymienić:

  • BONECO W200 – wyposażony w wydajny i skuteczny system filtracji Airwasher. Dzięki obecności specjalnych mat nawilżających, wprawiona w ruch woda zbiera ewentualne zanieczyszczenia, pozostawiając powietrze czyste i maksymalnie świeże.
  • BONECO H300 – nawilżacz ewaporyzacyjny z rozbudowanym systemem filtracji, obejmującym filtr wstępny (wyłapujący większe zanieczyszczenia – kurz, pyłki, włosy albo sierść), filtr HEPA oraz filtr wodny. Nowoczesne urządzenie hybrydowe doskonale sprawdzi się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w miejscach pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read