Strona głównaARANŻACJEOświetlenie przedpokoju - na co szczególnie zwrócić uwagę?

Oświetlenie przedpokoju – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Przedpokój wbrew pozorom jest ważnym pomieszczeniem znajdującym się w domu. Z jednej strony pełni on funkcję przechodnią, z drugiej zaś wita przybyłych gości. Ponadto przechodzą przez niego zazwyczaj najważniejsze szlaki komunikacyjne do kuchni, łazienki, innego pokoju, czy też drzwi wejściowych. Umiejętne dobranie oświetlenia jest więc kluczową sprawą dla tego pomieszczenia. Na co więc zwrócić szczególną uwagę wybierając lampy do przedpokoju?

Wybór źródła światła

Niewiele osób ma przedpokój, do którego wpada naturalne światło. Brak okien czy choćby świetlików sprawia, że to pomieszczenie jest ciemne i wymaga intensywnego doświetlenia. Korytarz pełni również funkcję garderoby, gdzie wisi duże lustro. Dlatego też bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego źródła światła, które sprawi, że poprawki makijażu przed wyjściem czy wybór stylizacji nie będzie udręką.

(Oświetlenie https://domar.pl/kategorie/oswietlenie/ – dobierz coś dla siebie)

Najlepszym rozwiązaniem będą z pewnością halogeny, które emitują mocne światło. W przeciwieństwie do standardowych żarówek są one znacznie oszczędniejsze i wydajniejsze. Wiele osób zastanawia się także nad zakupem świetlówki. Niestety nie jest ona zbyt ekonomicznym rozwiązaniem z tego względu, że podczas zapalania się i chwilę po włączeniu pobiera bardzo dużo energii, a przedpokój jest miejscem, w którym właśnie światło zapala się na moment.

(Jak urządzić przedpokój – https://domar.pl/kategorie/przedpokoj/)

Dla osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania możemy polecić lampy typu LED. Jest to optymalne rozwiązanie, które równoważy wydatek energii z kosztami. Dlatego też są one ekonomiczne i bardzo chętnie wybierane. Niegdyś nie były one wystarczające, gdyż emitowały słabe światło, które nie wystarczało do oświetlenia pomieszczenia. Obecnie rozwój technologii sprawił, że można z powodzeniem wykorzystywać je dosłownie wszędzie.

Rozprowadzenie instalacji elektrycznej

Wydawać by się mogło, że rozprowadzenie instalacji elektrycznej, za pomocą której będzie oświetlany przedpokój to nic skomplikowanego. Nic bardziej mylnego. W domach piętrowych korytarz nie tylko znajduje się między pokojami, ale także jest integralną częścią schodów. Ważne jest zatem, aby odpowiednio rozmieścić tam lampy oraz włączniki. Tak samo w przypadku długich korytarzy, optymalnie będzie zamontować je po obu końcach pomieszczenia.

Na pewno niezbyt rozsądnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ich tylko na piętrze lub parterze. Szczególnie w nocy mogłoby to prokurować niebezpieczne sytuacje. Ponadto w połowie schodów powinna być zamontowana jedna lampa. Najczęściej kinkiet, który estetycznie się prezentuje. Można także zastosować dodatkowe oświetlenie punktowe, które będzie znajdować się w konstrukcji schodów.

Oświetlenie lustra i lampka dyżurna

To jak ważne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia lustra wie z pewnością każda kobieta. Znajdują się one nie tylko w łazienkach czy pokojach, ale także na korytarzu. To przed nimi panie najczęściej robią ostatnie poprawki makijażu, a panowie upewniają się, czy aby na pewno dobrze leży garnitur. Najczęściej na korytarzach montuje się oświetlenie po obu stronach lustra.

Lampka dyżurna wbrew pozorom pełni istotną funkcję. Przede wszystkim oświetla drogę domownikom, którzy późno wracają z pracy czy spotkań. Najlepiej, aby była ona energooszczędna, aby można było ją zostawić włączoną na całą noc, bez obaw o wysokie rachunki za prąd pod koniec miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read