Strona głównaARANŻACJEPrzytulna sypialnia. Jak ją zaaranżować?

Przytulna sypialnia. Jak ją zaaranżować?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce. Tutaj celebruje się sen, odpoczynek, komfort, prywatność. Aranżacja tego pomieszczenia wymaga przemyślanego planu oraz trzymania się kilku złotych reguł. Jednak efekt, jaki można dzięki temu uzyskać jest tego wart! Zobacz, jak zaaranżować wygodną i przytulną sypialnię w swoim mieszkaniu!

Łóżko, czyli punkt centralny w przytulnej sypialni

W łóżku spędzamy ⅓ naszego życia. To dobry argument, by poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej ramy oraz materaca. Wspólnie ten duet powinien zapewniać poczucie maksymalnego odprężenia i relaksu. Twardość materaca jest kwestią indywidualną, uzależnioną od wagi. Im wyższa waga, tym twardszy powinien być materac. Najlepiej przed zakupem wykonać test: jeżeli kładąc się na materacu wsuniemy rękę pod plecy na odcinku lędźwiowym i poczujemy lekki opór to oznacza, że ten materac jest dla nas idealny. Długość materaca powinna przekraczać o minimum 20 centymetrów wzrost jego użytkowników. Szerokość to kwestia indywidualna. Nie zaleca się jednak kupowania pojedynczych materacy węższych niż 90 cm i podwójnych węższych niż 120 cm. Optymalną szerokością dla dwóch osób jest 160 centymetrów. Jeżeli chodzi o ramę to zwrócić uwagę trzeba na jej wysokość. Najlepiej, jeśli w pozycji siedzącej na łóżku, nasze nogi ugięte są pod kątem prostym. Jak widać, kupno materaca oraz ramy wymaga zwrócenia uwagę na wiele parametrów, jednak jest to istotne, jeśli zależy nam na naprawdę przytulnej sypialni.

Smart rozwiązania w sypialni

Przytulna sypialnia to jednocześnie wygodna sypialnia. A nic nie podnosi poziomu komfortu w tym pomieszczeniu tak, jak rozwiązania smart. Wyobraź sobie sytuację: leżysz w ciepłym, miękkim łóżku, czujesz, że powoli zasypiasz. Marzysz o tym, aby ktoś wyłączył za Ciebie światło, ale aktualnie nikogo nie ma w domu. Masz dwa wyjścia: możesz opuścić strefę komfortu i samodzielnie zgasić lampkę lub kliknąć jeden przycisk, by światło wyłączyło się automatycznie. Drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej przyjemne, prawda? To właśnie dlatego rozwiązania smart cieszą się taką popularnością. Automatyczne włączanie i wyłączanie światła to nie jedyne możliwe smart rozwiązania z sypialni. Dzięki firmom takim jak Somfy pobudka może zamienić się w niezwykłe doznanie. Wystarczy ustawić ulubioną piosenkę, która włączy się automatycznie o wskazanej przez nas godzinie. Możemy także ustawić moment, w którym rolety w naszej przytulnej sypialni automatycznie podniosą się, wpuszczając tym samym do wnętrza delikatne promienie słoneczne! Wspaniały poranek w doskonałej atmosferze to gwarancja humoru na cały dzień!

Meble sypialniane

Przytulna sypialnia od progu zachęca do tego, by wejść i pozostać w niej jak najdłużej. A to wszystko za sprawą wygodnego łóżka, pięknych, gustownych mebli sypialnianych oraz dodatków, które tworzą unikalny klimat w tym pomieszczeniu. Zacznijmy jednak od mebli sypialnianych. Głównym meblem jest oczywiście łóżko, jednak w przytulnej sypialni nie może także zabraknąć szafek nocnych, komody lub gustownej szafy, w której pomieszczą się ubrania. Często bowiem sypialnia pełni także funkcję garderoby. Najbardziej popularne są szafy w zabudowie, które pozwalają zachować porządek, ukryć bardzo dużą ilość szuflad, półek za drzwiami przesuwnymi. Jednocześnie drzwi mogą pełnić rolę lustra. Wygodne i praktyczne rozwiązanie! Szafeczki nocne po obu stronach łóżka są również bardzo potrzebne. To w nich można schować drobiazgi, takie jak książka. I to na nich może stanąć mała lampka, dzięki której możemy zagłębić się w wieczornej lekturze. Jeżeli chodzi o kolory mebli, to powinny one stanowić spójną całość oraz być dopasowane do kolorystyki ścian. Jasne kolory zdecydowanie sprzyjają odpoczynkowi, dlatego warto wypełnić wnętrze meblami sypialnianymi w barwach: beż, jasny brąz, biały. Jeśli chodzi o ściany to możne je pozostawić gładkie, pomalowane na jasny, przyjemny kolor: szary, beżowe, ecru, biały lub okleić je tapetą. Oba rozwiązania wpisują się w najnowsze trendy i aranżację przytulnej sypialni. Nie można także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Stanowi bowiem ono swoiste dopełnienie wnętrza. Warto postawić zarówno na oświetlenie sufitowe, jak i gustowne lampki nocne. Wszystkie te elementy stworzą spójną, uporządkowaną całość i sprawią, że sypialnia zyska niepowtarzalny charakter.

Nowoczesne łóżko KUBE ze strony Esencja Design.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read