Strona głównaDOMStoły nowoczesne – jak wybrać najlepszy mebel do pokoju dziennego?

Stoły nowoczesne – jak wybrać najlepszy mebel do pokoju dziennego?

Ciężko wyobrazić sobie salon bez stołu. Wszak to jeden z tych mebli, który gwarantuje niezbędną przestrzeń do wspólnego spożywania posiłków, spędzania wolnego czasu, jak i również pracy. Natomiast stawiając na designerskie rozwiązanie, staje się jednocześnie najbardziej reprezentatywnym miejscem w całym pomieszczeniu. Stoły nowoczesne uchodzą więc za dużą inwestycję. Jak wybrać spośród nich odpowiedni model? Sprawdź, co warto uwzględnić, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Stoły nowoczesne – o czym trzeba pamiętać decydując się na zakup?

Stoły nowoczesne to nieodłączne elementy aranżacji każdego pokoju dziennego, ale i nie tylko. Przymierzając się do zakupu tego rodzaju mebla, należy uwzględnić kilka istotnych aspektów. Jednym z nich są walory estetyczne, odgrywające kluczową rolę, jeśli chodzi o stworzenie spójnej kompozycji pomieszczenia. Chcąc cieszyć się pożądanymi efektami, trzeba też pamiętać o umiejętnym dopasowaniu stołu do metrażu salonu.

Dobór nieodpowiednich wymiarów w stosunku do wielkości wnętrza to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Wobec tego nie obejdzie się bez uwzględnienia dokładnej ilości przestrzeni, którą można przeznaczyć na umiejscowienie mebla, jak i dodatkowych elementów w postaci krzeseł. Całość musi również gwarantować pełną swobodę przemieszczania się po salonie, a także użytkowania stołu.

Stoły nowoczesne i ich kształty – jaki wybrać?

Stoły nowoczesne występują w różnorodnych kształtach, które także wpływają na ich funkcjonalność. Wyróżniają się m.in. modele okrągłe sprzyjające sprawnej komunikacji pomiędzy zasiadającymi osobami. Ulokowanie tego typu mebla wedle własnych preferencji nie zawsze jest jednak możliwe. Nierzadko zachodzi potrzeba dostawienia go do ściany w celu uzyskania dodatkowej przestrzeni. Ze względu na małą ustawność, w jego przypadku przestawienie nic nie zmienia. Co więcej, nie zawsze prezentuje się korzystnie w małych wnętrzach.

Chociażby z tego właśnie względu nieustanną popularnością cieszą się stoły prostokątne. Dzięki prostym kątom blatu meble ustawisz w dowolnym miejscu – zarówno w centralnej części salonu, jak i pod ścianą. W przeciwieństwie do okrągłych odpowiedników nadają się jednakowo do mniejszych i większych pomieszczeń. A gdy zajdzie potrzeba zwiększenia powierzchni stołu, można skorzystać z funkcji rozkładania.

Stoły nowoczesne z akrylu meblowego – przekonaj się o ich unikalności

To, co wyróżnia stoły nowoczesne, to także różnorodność materiałów wykonania. Mogą to być surowce naturalne takie jak drewno, czy też metal, szkło i tworzywa sztuczne. Spośród tych ostatnich zdecydowanie nie da się przejść obojętnie obok płyty akrylowej.

Nie sposób wymienić wszystkie jej zalety. Jeśli chodzi o najbardziej pożądane cechy, z całą pewnością wyróżnić można trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Nie straszne też oddziaływanie promieni UV, w wielu przypadkach przyczyniające się do blaknięcia powierzchni.

Techniczne parametry wpływające na swobodę użytkowania mebla to nie wszystko. Pokrycie powłoką akrylową sprawia, że stół odznacza się przykuwającym wzrok efektem połysku. Ciężko go uzyskać za sprawą lakieru. Chcąc poznać pozostałe zalety, warto zapoznać się z pełnym asortymentem stołów nowoczesnych, który znajdziesz w sklepie matodesign.pl. Bogata kolorystyka ułatwia dopasowanie do dzisiejszych trendów aranżacyjnych, takich jak styl glamour lub skandynawski. A to właśnie w nich wysoki połysk odnajduje się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read