Strona głównaPORADYUdrażnianie rur w domu – zrób to sam!

Udrażnianie rur w domu – zrób to sam!

Ten wpis pomoże Ci udrożnić rury w Twoim domu na własną rękę! W każdym domu zdarzył się kiedyś problem z kanalizacją lub instalacją hydrauliczną. W niektórych przypadkach są to proste awarie, z którymi można poradzić sobie samodzielnie. Jedną z nich jest właśnie udrażnianie rur. W poniższym tekście przedstawimy jak w łatwy i bezpieczny sposób poradzić sobie z tą usterką.

Udrażnianie rur z użyciem przepychaczki do odpływów

Najprostszy sposób na udrożnienie odpływu polega na mechanicznym działaniu z użyciem gumowej przepychaczki do rur. Jak to zrobić? Do odpływu należy docisnąć przepychaczkę, a następnie zalać ją wodą do poziomu gumowej nasadki. Następnie trzeba odciągnąć i dociągnąć rączkę przepychaczki do momentu aż problem zniknie. Czasami jednak ten sposób nie jest wystarczający i trzeba poradzić sobie z awarią w inny sposób.

Udrażnianie rur z użyciem chemii

Czasami zatkanie się rur może być jedynie efektem nagromadzenia się resztek mydła. Dlatego też na początek warto przepłukać odpływ gorącą wodą. Jeżeli to nie pomoże, można przygotować mieszankę, która powinna poradzić sobie z awarią. Istnieje kilka rodzajów takich środków, które w łatwy, prosty i tani sposób możesz zrobić we własnym domu. Połącz sodę oczyszczoną z octem i wodą, następnie wlej gotową mieszankę do zlewu lub umywalki. Odczekaj 10 minut i spłucz gorącą wodą.

Możesz także spróbować usunąć problem przy pomocy dedykowanych środków chemicznych, które możesz znaleźć powszechnie w wielu sklepach. Bardzo często są to substancje żrące, dlatego też należy przy ich użyciu stosować również środki ochrony osobistej np. rękawic ochronnych. Zawsze należy jednak stosować się do dokładnej instrukcji znajdującej się zazwyczaj na odwrocie preparatu. W innym przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zaszkodzisz zarówno sobie, jak i kanalizacji. Przy nieumiejętnym użyciu środków chemicznych mogą nastąpić poparzenia skóry czy uszkodzenie odpływu. Warto używać biopreparatów do udrażniania rur. Są one bezpieczne dla środowiska, a także istnieje małe ryzyko, że nasza instalacja ucierpi przy ich użyciu.

Udrażnianie rur sprężyną hydrauliczną

Przy bardziej skomplikowanych awariach związanych z niedrożną kanalizacją używa się sprężyny hydraulicznej. Aby usunąć problem z jej użyciem należy na początku zdemontować syfon lub miskę WC. Następnie wprowadza się spiralę do odpływu i kręci korbą, aby pozbyć się zanieczyszczeń z kanalizacji. W celu skutecznego wyczyszczenia zabrudzeń oraz skutecznego usunięcia problemu należy użyć sprężyny hydraulicznej kilkakrotnie.

Niestety nie w każdym przypadku niedrożnej kanalizacji można sobie poradzić na własną rękę. Niekiedy niezbędna jest interwencja specjalisty. Jeżeli chcesz, aby Twój problem został rozwiązany szybko i skutecznie postaw na profesjonalistów z doświadczeniem. Znajdziesz ich, klikając ten link: https://jotka-hydraulik.pl/udraznianie-kanalizacji/. Fachowcy Jotka-hydraulik.pl w umiejętny sposób poradzą sobie z każdym problemem związanym z niedrożną kanalizacją, a także innymi awariami hydraulicznymi. Firma znana jest z prowadzenia swoich usług na najwyższym poziomie. Mogą się również pochwalić nieskazitelną opinią wśród mieszkańców Wrocławia i okolic.

Niedrożna kanalizacja to jedna z najczęstszych awarii hydraulicznych, z którą często można poradzić sobie samodzielnie na 3 sposoby: z użyciem przepychaczki, specjalnej chemii lub sprężyny hydraulicznej. Niekiedy jednak trzeba zdać się na pomoc specjalistów, bo awarii nie da się usunąć na własną rękę. W takim przypadku najlepiej zdać się na usługi profesjonalistów, którzy w skuteczny i szybki sposób pozbędą się problemu.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read