Strona głównaNIERUCHOMOŚCIZarabiaj na wynajmowaniu mieszkania w Krakowie

Zarabiaj na wynajmowaniu mieszkania w Krakowie

Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać regularnie, bez nadmiernego angażowania swojego czasu i przy minimalnym poświęceniu. Jeśli posiadasz wolne środki finansowe, które chcesz zainwestować i przeznaczyć na zabezpieczenie bytu swojego oraz rodziny, możesz kupić mieszkanie w Krakowie. Kupno mieszkania na wynajem to bezpieczna inwestycja, która gwarantuje comiesięczne przelewy na konto.

Twój sposób na dochód pasywny

Dochód pasywny to czerpanie korzyści bez ciągłego zaangażowania środków finansowych, czasu i pracy. W przypadku dochodu pasywnego pieniądze z inwestycji trafiają na konto nawet wtedy, kiedy faktycznie nie wykonuje się żadnej pracy. Na takie zyski można liczyć tylko w niektórych sprzyjających okolicznościach: kiedy pieniądze to odsetki z depozytu bankowego, dywidendy, kiedy otrzymujemy rentę albo emeryturę oraz wtedy, kiedy posiadamy nieruchomość, którą wynajmujemy lokatorom.

Chętniej kupujemy czy wynajmujemy mieszkania?

Mentalność mieszkańców Zachodniej Europy różni się nieco od mentalności naszych rodaków. Niemcy czy Francuzi, pomimo wyższych zarobków, często wynajmują mieszkania, a nie kupują je na własność, posiłkując się wysokim kredytem. Wynajmowanie mieszkań zwiększa mobilność, zarówno tą związaną z szukaniem pracy czy zmianą wynikającą z awansu oraz umożliwia dopasowanie przestrzeni życiowej do aktualnej sytuacji rodzinnej. Obecnie jednak wśród Polaków można zauważyć pewną zmianę. Przenoszenie się wyspecjalizowanych pracowników, ale także robotników, z jednego miejsca do innego, jest coraz popularniejsze. Pozwala na aktywne poszukiwanie pracy, przyspiesza awans, podnosi jakość życia. Mieszkańcy małych miast i wsi wolą przeprowadzać się do dużych miast, takich jak Kraków i wynajmować mieszkanie. Szukając mieszkania na wynajem, zwracają jednak uwagę na wygodne lokale w nowoczesnych budynkach i prestiżowych dzielnicach z dobrym dojazdem do ścisłego centrum. Na ich wybór wpływa też dystans do pracy i ogólna infrastruktura oraz dostępność do rozrywek dla całej rodziny.

Kup mieszkanie z największym potencjałem

Biorąc pod uwagę oczekiwania potencjalnych lokatorów, warto przyjrzeć się mieszkaniom w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania nowego, w nowoczesnych budynkach, będziemy mieć olbrzymią szansę na spełnienie marzeń o stałym dochodzie przy minimalnym zaangażowaniu pracy i czasu. W Prądniku Czerwonym funkcjonuje Park Wodny, Multikino, jest centrum handlowo-usługowe Krokus i Serenada, dlatego dzielnica uważana jest za atrakcyjną i przez mieszkańców, i inwestorów, zwłaszcza że zgodnie z planem zagospodarowania terenu w tej okolicy miasta już nie powstaną kolejne duże inwestycje mieszkalne. Obecnie kupcy mogą kupować mieszkania z trzeciego etapu budowy Apartamentów Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. W ramach inwestycji stworzono ciekawe wizualnie osiedla z wygodnymi, słonecznymi mieszkaniami. Wystarczy kupić lokum, wykończyć je i poszukać lokatorów, by co miesiąc otrzymywać dodatkowe pieniądze na konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read