Strona głównaNIERUCHOMOŚCILuksusowe mieszkania – ważny trend na pierwotnym rynku nieruchomości w Gdańsku

Luksusowe mieszkania – ważny trend na pierwotnym rynku nieruchomości w Gdańsku

Pierwotny rynek nieruchomości mieszkalnych rozwija się w Gdańsku bardzo dynamicznie. Pomimo rosnących cen, klientów nie brakuje. Znakomita większość lokali, również tych najdroższych, znajduje nabywców, zanim jeszcze inwestycja wkroczy w etap budowy.

W Gdańsku powstaje coraz więcej luksusowych mieszkań

Każdy deweloper w Gdańsku uważnie śledzi sytuację na rynku i stara się elastycznie dopasować ofertę do bieżących potrzeb klientów. Jednym z najważniejszych trendów jest rosnący popyt na luksusowe mieszkania, których średnia cena wynosi 150-200 proc. średniej ceny za 1 m kw. nowego lokalu. Inwestycje w tym zakresie, jakie realizuje niejeden deweloper w Gdańsku, sprawiły, że stolica województwa pomorskiego w 2018 r. stała się krajowym liderem, jeśli chodzi o ilość tego typu przedsięwzięć. Luksusowe mieszkania, które oferują deweloperzy w Gdańsku, stanowią 7 proc. całej ich oferty (w Warszawie odsetek ten to 5 proc.). Może się wydawać, że to niewiele, jednakże biorąc pod uwagę ceny tych lokali, zysk jest niemały.

Luksusowe mieszkania od dewelopera w Gdańsku – skąd zainteresowanie?

Mieszkania, które w swej ofercie mają deweloperzy w Gdańsku, systematycznie drożeją – wzrost cen nowych lokali mieszkalnych widoczny jest zresztą od lat w skali ogólnokrajowej. Stawki za 1 m kw. luksusowych mieszkań także idą w górę, ale lokale te bez problemu znajdują nabywców. Dlaczego tak się dzieje? Specjaliści z Grupy Inwestycyjnej Hossa SA zwracają uwagę na kilka istotnych aspektów. Pomorze to bardzo atrakcyjny region – zarówno do życia, jak i prowadzenia działalności biznesowej. Ponadto odznacza się ogromnymi walorami turystycznymi. Zamożni mieszkańcy Pomorza chętnie inwestują w nieruchomości, gdyż przynosi to długoterminowe zyski. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się mieszkania od dewelopera w Gdańsku zlokalizowane w centrum miasta i w pasie nadmorskim. Nabywcy nie zawsze kupują je dla siebie – część luksusowych lokali odznaczających się dużym metrażem przeznaczona jest na wynajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read